wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

   Poslední články      

  Můj život s Pohraničím (1) Vein (a Kryštof) (3)  
Modul Pohraničí vznikal téměř pět let. V tomto článku se dozvíte nejen informace ze zákulisí, ale budete si moci prohlédnout i původní verze map a obrázků a přečíst si texty, které se do modulu nedostaly. Vítejte zpátky pod temnou oblohou na tarijských hranicích. Charlieho dvojpostava. Vein je hýřil a budižkničemu s elfí krví v žilách, který svůj magický talent využívá spíš k tomu, aby dělal dojem na okolí, než k čemukoliv rozumnému. Ještě že má s sebou sarkastického zbrojnoše Kryštofa, který ho tahá z lapálií a svými vojenskými schopnostmi vylepšuje pověst téhle dvojice u ostatních členů družiny.

   Novinky      

Přírůstky na stránkách Charlie - 14.11.2009
Pokud jste četli bonusové texty k modulu Pohraničí, které byly na přiloženém CD, tak už Veina z Élthredu znáte. Je to trochu neortodoxní půlelf, který mnohé napovídá o mém vidění elfů, a tvoří nerozlučnou dvojici se sarkastickým zbrojnošem Kryštofem, kterého hraju taky já. Nový je tak v popisu Veina na stránkách pouze obrázek, který jsem vytáhl ještě ze starých středoškolských zásob. Je tak velmi pravděpodobné, že Veinova podoba se utvářela někdy kolem roku 1994 pod lavicí v hodině biologie či fyziky.

Nespíte ani vy, naši čtenáři, což je dobře. V sekci "Příspěvky čtenářů - Svět" najdete Chrochtův popis univerzity v Subě. A mezi "Příspěvky čtenářů - Dobrodružství" jsem zařadil neuvěřitelných DEVÉT dobrodružství PJ Supa. Pět z nich jste sice již měli možnost si v této sekci přečíst v minulosti, ale Sup jim dal nový, šmrncovnější kabát v pdf a přidal čtyři nová. A aby toho nebylo málo, doplnil ještě své mapky a ilsutrace k dobrodružství Císař z modulu Severní Taria.

Čas bestií a měst Charlie - 14.10.2009
Pro letošní rok jsem si v RPG stanovil tři cíle.

Prvním byly tarijské povídky do chystaného sborníku příběhů z českých RPG světů. Svoji povídku "Lesní spravedlnost" mám už nějaký čas hotovou, Pecanova právě prochází finálními úpravami (a čeká na pojmenování). Možná z bujnosti napíšu do konce roku ještě jednu na motivy vynikajícího Žabžova doupěte "Vrah na Šancích".

Druhý cíl, přednáška o Tarii na Gameconu, taktéž splněn. Dokonce dostala i podobu článku s názvem "Taria: Svět příběhů, příběh světa"

A nyní můžu oznámit i splnění třetího, totiž sepsání experimentálního hororového dobrodružství z doby náboženských válek ve Francii "Bestie", pro vydání v Pevnosti. Text je hotový a jakmile se dohodnu s ilustrátorem (Ecthelion2) na úpravách map, budu ho posílat Bouchimu. Bohužel kvůli velkému rozsahu (vyjde to v Pevnosti na dva díly) je termín otištění až červen 2010. Zatím se tedy můžete potěšit alespoň ukázkou jedné z ilustrací. Ecthelioni jsou špička a atmosféru příběhu trefili dokonale.

Poslední novinkou je, že Chrochta rozšířil svůj popis města Sirta ze Záhvozdí a doplnil ho o novou mapku. Aktuální verzi jeho příspěvku najdete v sekci "Příspěvky čtenářů - Svět".

Vzpomínka na Gamecon Charlie - 18.09.2009
Jak si můžete všimnout výše, konečně jsem splnil svůj slib a sepsal pro ty, kteří nemohli být na letošním Gameconu, podle poznámek svou přednášku o Tarii. Snad vás bude bavit. Jakékoliv reakce v komentářích budou vítány.

Kromě toho jsem úplně zapomněl v novinkách oznámit fakt, že už jsou delší dobu na stránce modulu Pohraničí k dispozici poměrně rozsáhlé ukázky z něj. Najdete zde úvodník, kapitolu o Magii a náboženství i vynikající Nanukovo dobropdružství Gurdannach.

Okénko do roku 2009 Charlie - 15.04.2009
Tak Pohraničí je po letech venku. Mnozí už ho přečetli, někteří snad i zahráli. Co bude dál?

Jisté je, že letos žádný další tarijský modul nevyjde. Ale to neznamená, že rok 2009 bude pro fanoušky Tarie chudý.

Především je hotová jedna povídka z tarijského Pohraničí (Charlie: Lesní spravedlnost) a další se chystá (Pecan: Morenský kat?). Obě povídky jsou určeny pro připravovanou sbírku příběhů z českých světů pro RPG, kde by měl být dále zastoupen Asterion, Vukogvazd a další. Projekt má v přípravě Gilgalad a víc o něm asi prozradit nemohu. Snad jen, že sbírka by mohla vyjít ještě letos.

Kromě toho spolu s Pecanem (autor Písně barda a Cidaris) připravujeme pro vydání v Dechu draka nové dobrodružství. Není tarijské, ale máte-li rádi náš styl, bude se vám líbit. Odehrává se ve Francii v době náboženských válek, je založené na historických reáliích se špetkou hororových motivů a především je hodně experimentální. Dvojice hráčů se v něm dělí o jednu postavu (neskrýváme inspiraci hrou Wraith: The Oblivion). Mezi zlínskými kamarády se příběh hodně líbil, což nás povzbudilo k jeho sepsání.

Konečně zatím poslední tarijskou novinkou pro rok 2009 je to, že se nejspíš objevím na letošním Gameconu. Jednak s povídáním o Tarii a jednak v panelové diskuzi s různými českými tvůrci her.


Nové osobní stránky Charlie - 17.01.2009
Na Charlieho chatě na Vysočině - 2006Hobit v průběhu svého bravurního interviewNejen že na stránce Charlieho tarijské družiny přibyly tři fotky, které ukazují, jak živě probíhala hra s Žabžou v roli Vypravěče. Ale zejména jsem vyzpovídal dva hříšníky, kteří by si nikdy osobní stránku neudělali a udělal jsem jim ji tedy sám. Samozřejmě po svém. :-)

A i když jste možná ještě neslyšeli o Stoupovi, tak Hobitovo dobrodružství "Císař" jste si měli možnost přečíst v modulu Severní Taria. Z tradičních účastníků Celasconů nám ještě chybí Paja a Adyz, které snad uchvátím do svých spárů někdy příště.

A měli byste vědět, že v těchto dnech vzniká povídka z Pohraničí jménem "Lesní spravedlnost", která by se měla stát hostujícícm kouskem v připravované sbrírce asterionských příběhů.

Čtenáři vrací úder Charlie - 19.12.2008
Šílenství okolo dokončování Pohraničí mám za sebou a tak byl konečně čas umístit na web Tarie příspěvky vás, čtenářů těchto stránek. V sekci "Příspěvky čtenářů - Svět" tak přibyly "Zahnuté dýky bohyně Shallay" od Mildy Gregora a článek o tarijských svátcích od Chrochty. Věřím, že četba Pohraničí vás přiměje k dalšímu tvůrčímu vzepětí. :-)

aktuálnější novinkystarší novinky

Design and Coding: Instant Solutions