wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

   Poslední články      

  Můj život s Pohraničím (1) Vein (a Kryštof) (3)  
Modul Pohraničí vznikal téměř pět let. V tomto článku se dozvíte nejen informace ze zákulisí, ale budete si moci prohlédnout i původní verze map a obrázků a přečíst si texty, které se do modulu nedostaly. Vítejte zpátky pod temnou oblohou na tarijských hranicích. Charlieho dvojpostava. Vein je hýřil a budižkničemu s elfí krví v žilách, který svůj magický talent využívá spíš k tomu, aby dělal dojem na okolí, než k čemukoliv rozumnému. Ještě že má s sebou sarkastického zbrojnoše Kryštofa, který ho tahá z lapálií a svými vojenskými schopnostmi vylepšuje pověst téhle dvojice u ostatních členů družiny.

   Novinky      

Bestie obchází, Pohraničí mizí Charlie - 13.04.2010
V dubnovém čísle časopisu Pevnost vyšla první ze dvou částí dobrodružství s názvem "Bestie". Odehrává se ve Francii v roce 1572 za náboženských válek a obsahuje hororové motivy. Jedná se o experimentální RPG příběh pro čtyři, kdy se vždy dva hráči dělí o jednu postavu. Autory jsou členové tarijského týmu, Charlie a Pecan, ilustrace dělali Ecthelioni. Dobrodružství by mělo být za nějaký čas ke stažení i v elektronické podobě. Pokud ale máte rádi starý dobrý papír, nenechte si toto a následující číslo Pevnosti ujít.

Doporučujeme také sledovat stránky RPG hry Střepy snů. Již brzy se na nich objeví Charlieho nástin sci-fi prostředí s názvem "Sen! Na doživotí..." Půjde o drsnou trestaneckou planetu z daleké budoucnosti, na které narazíte na staré válečné stroje i na děsivé mimozemšťany. Není bez zajímavosti, že hru Střepy snů vytvořil Matouš Ježek, který vyrostl na Tarii a stále se počítá mezi její fanoušky.

Další dobrá zpráva je, že se již prodalo více než 300 výtisků modulu Pohraničí. Již teď je tedy jisté, že se podařilo uhradit náklady na tisk, obálku a ilustrace, za což jsem velmi rádi. Všem vám, kteří jste si Pohraničí koupili, za váš zájem děkujeme.


Jaké bude nové DrD? Charlie - 29.03.2010


Už jsem psal, že jsem součástí vývojového týmu Dračího doupěte II. Neznamená to sice, že by měl být svět Tarie zabudován přímo do pravidel nové hry, ale něco z tarijského stylu se v atmosférických textech v herní příručce samozřejmě odrazí. Více se o tom dočtete v odpovědích na téma "Slovanské vlivy", které jsem zpracoval pro web DrDII.

Kromě toho upozorňuji na to, že v sekci "Příspěvky čtenářů - Svět" najdete nový Chrochtův text o správcích tarijského Jihu.

Nový začátek Charlie - 11.03.2010
A tady jedna novinka z nejočekávanějších. O víkendu jsem si prošel základní modul k Tarii a zatrhl si v něm všechna místa, která se týkají jižních provincií a některých míst na západě. Co to znamená? Že začal vznikat nový modul k Tarii s názvem Jihozápad. Další podrobnosti již brzy.

Taria v Pevnosti Charlie - 05.03.2010
V příloze časopisu Pevnost 02/2010 vyšla hned dvě tarijská dobrodružství. "Zabijáci mrtvých" jsou zde jako ukázka z modulu Záhvozdí, jehož reedici Altar na letošek slibuje. "Vlčí panství" je dobrodružství odehrávající se v Severní Tarii, které se umístilo na druhém místě v soutěži O Spár zlatého draka v roce 2007. Jeho autorem je jeden z čtenářů těchto stránek, Hugi. Některá jeho starší dobrodružství můžete najít v sekci "Příspěvky čtenářů - Dobrodružství"

Vývoj Dračího doupěte II Charlie - 04.03.2010
Někteří možná víte, že Altar chystá vydání nového Dračího doupěte, které by mělo mít modernější systém, ale přitom navázat na úspěchy starého Dračáku. Mě připadl v týmu (kromě kibicování) úkol vytvořit pro tuto hru vzorové dobrodružství. Takže si splním klukovský sen, neboť konečně držím v ruce svitek s magickou formulkou "zruš Bílý hrad". :-)

Více se dozvíte na stránkách samotného projektu DrD II.Charlie porotcem Charlie - 14.11.2009


V této soutěži jsem jedním z porotců. Rozhodně nebudu nijak upřednostňovat tarijské postavy, ale zas mi přišlo nefér, aby o tom fanoušci Tarie nevěděli a nemohli se zúčastnit. Už proto, že hlavní cenou jsou Příběhy Impéria, což je skvělé RPG čtení i hraní, jak mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

aktuálnější novinkystarší novinky

Design and Coding: Instant Solutions