wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

   Poslední články      

  Můj život s Pohraničím (1) Vein (a Kryštof) (3)  
Modul Pohraničí vznikal téměř pět let. V tomto článku se dozvíte nejen informace ze zákulisí, ale budete si moci prohlédnout i původní verze map a obrázků a přečíst si texty, které se do modulu nedostaly. Vítejte zpátky pod temnou oblohou na tarijských hranicích. Charlieho dvojpostava. Vein je hýřil a budižkničemu s elfí krví v žilách, který svůj magický talent využívá spíš k tomu, aby dělal dojem na okolí, než k čemukoliv rozumnému. Ještě že má s sebou sarkastického zbrojnoše Kryštofa, který ho tahá z lapálií a svými vojenskými schopnostmi vylepšuje pověst téhle dvojice u ostatních členů družiny.

   Novinky      

Charlieho obludy Charlie - 14.01.2013
Po vydání Dračího doupěte II jsem se dále činil a výsledkem je první oficiální rozšíření pro tuto hru - Bestiář. Najdete v něm více než stovku různých bytostí pro své hry, od obyčejných lidí a zvířat až po nemrtvé a netvory. Vedl jsem jednak náš malý tvůrčí tým (Maugir, Ecthelion2 a já) a jednak jsem autorem asi třetiny bytostí v knize. Mezi těmi , které jsem napsal, nechybí DrD klasika (oživlé sochy), bytosti inspirované středověkem (rychtář, homunkulus), slavné nestvůry z bájí (kraken, mořská panna, permoníci) i méně známí tvorové slovanského původu, které v jiných RPG nejspíš nepotkáte (psohlav, klekánice, bukavač, větrnice, čatež, hor, můra).

Knihu doprovodil nádhernými, takřka "burianovskými" ilustracemi Ondřej "Rimbo" Hanzlík, autorem obálky je Jan "Merlkir" Pospíšil. Ohlasy jsou zatím více než dobré. Ostatně, přečtěte si ukázky.

Nové povídky z Tarie Charlie - 14.01.2013
Koncem loňského roku vyšel již druhý sborník povídek ze světů pro RPG. Po "Zločinu a trestu" se ediční řada nakladatelství Mytago nazvaná Hry s příběhem rozrostla o téma "Ocel a krev".

Mezi povídkami s válečnickou tématiku najdete i dvě tarijské. Josef "Armon" Straka je autorem příběhu Úděl spojenců, který se stal otevírákem celé knihy. Je to drsné čtení odehrávající se v Pohraničí, kde chřestí plátové zbroje, šklebí se odporné skřetí tlamy a krev stříká vysokými oblouky (můžete si z něj přečíst ukázku). Povídka Josefa "Hikea" Gregora je o něco komornější, ale má snad ještě pochmurnější atmosféru. Příběh z dob klanových válek v Záhvozdí vám ukáže, jak vážně berou bojovníci z plání své přísahy.

Mrzí mě, že jsem sám žádnou povídku do tohoto druhého sborníku napsat nestihl. O to hrději můžu prohlásit, že oba tarijské kousky patří k těm nejpovedenějším v celé sbírce, jak ostatně nasvědčuje i první zveřejněná recenze. A já doufám, že do třetí sbírky "Volání divočiny", která je již v přípravě, opět nějakou povídku z Tarie přidám i já.

Již lze objednávat Dračí doupě II Charlie - 22.06.2011


Dračí doupě II je dokončeno a připravuje se k vytištění a vydání. Předobjednávky už jsou spuštěny, takže pokud vás "nový Dračák" zajímá, máte možnost ho až do vydání získat za mnohem nižší cenu. A proč by vás mohl bavit?

Především je to samozřejmě úplně nová (a dobrá!) hra. Ale pro fanoušky Tarie může být zajímavé i to, že ačkoliv příručka pro Dračí doupě II není zasazena do žádného konkrétního prostředí, obsahuje mnoho příkladů a atmosférických textů - a v řadě z nich se nezapře rukopis Charlieho, hlavního tvůrce Tarie. Pokud jste si tedy oblíbili atmosféru Tarie, mohla by vás zaujmout i atmosféra doprovodných textů DrDII.

Charlie má konkrétně na svědomí:

- úvodní část knihy, která již byla zveřejněna na stránkách DrDII
- úvodní texty ke všem základním a některým pokročilým povoláním
- velkou část ukázkových postav k pokročilým povoláním
- řadu příkladů v části o hraní i o vedení hry
- texty kapitol Vybavení a Pomocníci
- asi polovinu nestvůr v Bestiáři
- ukázkové dobrodružství Návrat do Bílého hradu

A pokud si chcete zahrát nové DrD přímo s Charliem, máte tu možnost v rámci předváděcích her na Gameconu.

Tarijské povídky knižně Charlie - 23.03.2011
Na světě je dlouho ohlašované dítko, které jsme počali společně se Zbyňkem "Gilgaladem" Holubem z asterionského týmu. Nebudu vás zatěžovat detaily o dlouhé a náročné Zbyňkově předporodní přípravě, důležitý je výsledek.

Sborník "Hry s příběhem" obsahuje 13 povídek z různých českých RPG světů, mezi nimiž nechybí ani Taria. V "Lesní spravedlnosti" se vrátíme do Pohraničí a setkáme se s tarijskými druidy. V "Hlasech mrtvých" se pro změnu vypravíme do Drogadu a podíváme se na zoubek řádu bohyně Shallay.

Jako dezert pro ty, kteří snad propadli mému bočnímu projektu "Sen! Na doživotí...", což je sci-fi prostředí pro hru Matouše Ježka Střepy snů, je tu ještě povídka "Labutí ozvěny".

Asi nemusím zdůrazňovat, že za přečtení stojí i další povídky - ať už je to celá řada příběhů z dílny početného asterionského týmu nebo stylové Příběhy Impéria (s jejich autory Ectheliony spolupracuji v současné době na DrDII a oni také knihu "Hry s příběhem" vybavili krásnými ilustracemi). Máte též možnost nahlédnout do Sanatoria podvržených známého z románů Ondřeje Netíka nebo do znepokojivého světa zahraničního RPG Unknown Armies, který je tu v pozici hosta, a představí s prostřednictvím povídky sester Lukačovičových.

Důležité je i to, že další sborník z této řady je již v přípravě. Dvě povídky z Tarie jsou opět jisté, ale samozřejmě byl bych rád, kdyby jich bylo víc. Pokud chce kdokoliv z vás, fanoušků Tarie, zkusit své spisovatelské štěstí, ozvěte se mi na mail. Název druhého dílu Her s příběhem by měl být "Ocel a krev" a tématem budou boje a válečníci, ale též odvrácená tvář války - bezohlednost, rabování a násilí.

A pokud si tuhle novinku přečtete včas, můžete si o knihu zkusit zasoutěžit na serveru Fantasy Planet.

Příspěvky čtenářů Charlie - 19.07.2010
Jelikož mě dosti vytěžuje práce na Dračím doupěti II, uvítal jsem, že se se opět ozvali dva z věrných čtenářů těchto stránek. Díky tomu máte možnost se seznámit s Nibowakovou postavou jménem Jacek v sekci "Příspěvky čtenářů - Svět" a prohlédnout si v sekci "Příspěvky čtenářů - Dobrodružství" některá starší čtenářská dobrodružství v novém atraktivním kabátku, který jim dal PJ Sup.

Nové sci-fi prostředí Charlie - 11.05.2010
Na stránkách hry Střepy snů najdete zdarma ke stažení popis sci-fi prostředí "Sen! Na doživotí...", jehož autorem je Charlie. Jak jste zvyklí z tarijských modulů, i v tomto materiálu je spousta námětů na dobrodružství, zápletek, konceptů postav a inspirativních textů. Vynikající ilustrace jsou dílem Jana "Merlkira" Pospíšila.

Kromě toho najdete již v levém menu stránku připravovaného tarijského modulu Taria-Jihozápad. Plánovaný obsah modulu zatím berte opravdu jen jako orientační, koncepce teprve vzniká.

Aktualizovaný je také seznam odkazů na našich stránkách, takže už vás nebudou strašit mrtvé linky a objevíte i některé nové inspirativní stránky, jako např. představení českého RPG Příběhy Impéria z viktoriánského období.

Zajímá-li vás, co se děje kolem vývoje Dračího doupěte II, můžete si jednak zakoupit květnovou Pevnost, kde je tomuto tématu věnována celá dvoustrana a nebo si můžete přečíst Charlieho odpovědi k systému na oficiálních stránkách projektu. Odpovědi jsou psány poněkud provokativním způsobem, aby vás navnadily. Případné nejasnosti uvede v příští várce odpovědí na pravou míru autor systému DrDII Peekay.

starší novinky

Design and Coding: Instant Solutions