wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

   Kniha návštěv      

Jmeno:
Email:
tři a sedm je celkem:

Zurkhen - 13.12.2016
https://www.zbozi.cz/vyrobek/draci-doupe-severni-taria/
zkus tohle

Wolf - 21.11.2016
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda se dají sehnat moduly k Tarii. Mám doma jen Záhvozdí a hlavní modul a to si myslím, že to ještě nemám úplné. Kdyby se našel někdo, kdo by tyto moduly prodával nebo je měl v pdf formátu, byl byxh moc rád. Díky. Wolf

ondatrik - 02.02.2016
@PetrH: dotaznik je davno vyplneny (snad tak urobilo aj vela dalsich ludi), tak ma zaujima - budu aj vysledky? :) Diky!

PetrH - 11.08.2015
Zdravíme všechny nadšence Taria. Můžeme vás poprosit o vyplnění dotazníku k představám o dračím doupěti? http://goo.gl/forms/q3M4DPBnBi Děkujeme vám

ShadoWWW - 09.02.2015
Vyjdou v brzké době i ostatní moduly v PDF? Moc by se mi to líbilo. ;)

Chrochta - 18.08.2014
A co by v Tarii nebylo super?

ShadoWWW - 11.08.2014
Ono v Asterionu se taky už pár let nic neděje. :( Jizápad by byl super.

Tygr - 05.08.2014
Já chci Jihozápad :o( Byl původně plánovaný na rok 2011. Já vím, že Charlie pracoval na DrD2 a tak, ale stejně, Taria je asi můj neojblíbenější svět (ok, Asterion jsem ještě nezkoušel hrát, ale přijde mi, že Taria mi možná tematicky stejně sedí trochu víc) a všechny předchozí moduly jsme už dohráli.
Jinak to berte pls jen jako příspěvek věrného příznivce, který po něčem touží, ne jako kritiku. Snad si to tu někdo přečte :o).

Chrochta - 24.07.2014
Díky za upozornění.

Čtec - 15.07.2014
Zdravím všechny příznivce Tarie,

rád bych upozornil na stránky Databáze knih, na kterých najdete všechny tarijské moduly (a také všechny moduly DrD II i starší DrD):

http://www.databazeknih.cz/serie/taria-4034

Je tam možno jednotlivé knihy ohodnotit, okomentovat, diskutovat o nich či vložit odkaz na recenze apod.

Zajímavá možnost se u jednotlivých tarijských knížek nabízí po rozkliknutí záložky Povídky. Objeví se seznam jednotlivých dobrodružství, jež lze každé ohodnotit samostatně.

Totéž se týká i série knížek Hry s příběhem, v nichž jsou také tarijské povídky. Je tak možno hodnocením Tarii podpořit.

Jsou i podobné jiné knižní databáze, zde mne ale zaujala možnost hodnotit, příp. diskutovat přímo o jednotlivých povídkách či dobrodružstvích.

Hodně letní fantasy pohody vám přeje
Čtec

PJ SUP - 10.04.2014
To bhall: Nedávno jsem viděl helboy animated a tam byl takový minipříběh o skřetovy jménem železné boty:)

Elltar - 02.02.2014
to PJ amatér:
Jihozápad se nejspíše momentálně nechystá, protože Charlie pracoval na DrD2. Současnosti jsou v plánu aktualizované a upravené moduly z Tarie, ale to je v rámci let (viz. http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=262&t=12103).

PJ amatér - 02.12.2013
Zdravím Vás pánové!

Nemáte nějaké čerstvější informace o modulu Jihozápad, který má vyjít? Neměl vyjít už v roce 2011? Rozjel jsem teď po mnoha letech dračák s přáteli z vejšky, hodně se tím bavíme. Zatím s nima dělám nějaká vlastní úvodní dobrodružství, ale po Tarii brzy (za pár měsíců) šáhnu, tak bych rád věděl, jestli třeba za rok už bude v obchodě i Taria Jihozápad? Zhruba za rok bych ten nový díl použil. :)

Pěkný den přeje

PJ amatér :D

PJ SUP - 11.11.2013
TÍMTO VELICE DĚKUJI, ŽE MY NĚKOLIK Z VÁS POMOHLO S MÝM PROBLÉMEM OHLEDNĚ NESEHNATELNÉHO MODULU. JSEM RÁD ŽE JE NA SVĚTĚ JEŠTĚ NĚKOLIK OCHOTNÝCH LIDÍ.

PJ SUP - 11.11.2013
Zde vložte svůj příspěvek. Kontrolní součet je nutné zadat číslem (nikoliv slovy) a je platný maximálně 30 minut od zobrazení této stránky. Pokud odešlete příspěvek po delší době, bude tento příspěvek odmítnut.

PJ SUP - 08.06.2013
Chtěl bych poprosit jestli by na tyto stránky nešla umístit historie Záhvozdí jak byla popsána v modulu. Při nedávných povodních jsem přišel o modul a Záhvodí nejsem schopen sehnat v žádném knichkupectví na Liberecku. Prosím jde jenom o pár stránek, tak by to nemuselo porušovat nějakej ten copyright.

PJ SUP - 08.06.2013
To Kroll: Musím uznat, že Markovo dobrodrdružství se mi nepodařilo "správně" dohrát s žádnou skupinou, ale to spíš proto, že hráčům tohle doupě nesedlo. Jsem ale absolutně proti tomu, že Tarie je modul na prd. Hraji Drd od dob, kdy vyšlo jen sesponkované a hrálo se jen v jeskyních, tudíž jenom pořád dokoloa čtverečky. Modul Záhvozí (Samotná tarie vyšla dříve) my otevřel oči a ukázal jak udělat příběh v otevřeném světě, že hlavní záporák příběhu nemusí být temný mág, ale obyčejný člověk z vesnice, že dobrodružství se dá udělat je se skřítky (Říkejte si kdo chce co chce, ale nejlepší dobrodružství co jsem si s hráči užil byly hospodáříčci z chýžova). Prostě Taria zásadně změnila můj styl hraní a mé příběhy se staly takové lidštější (předtím jsem musel mýt vše epické ala tolkien nebo dragonlance) a hlavně my dala do ruky svět, kde nemusím vymýšlet jak funguje božstvo, jak vnímají dobroduhy obyvatelé, jaké obchodní cechy zde jsou a spousta dalších věcí co jenom zdržují od tvorby příběhu. Navíc je i velmi dobře geograficky navržen a nabízí spousty prostoru pro vlastní doplňky.
Navíc Taria je jednoduchá na pochopení i pro svátečnější hráče, kteří se tak nemusí učit žádné podivné reálie a může se tak rychleji do tohoto světa vžít.

žabža - 06.02.2013
to Kroll:
Ty si trochu frustrát ne? :-) Na jedné straně Ti vadí, že je Tarja "sešněrovaná" a na straně druhé jsi v šoku z barda Marka. Doupata v Tarji nejsou žádná dogmata. Je to jen ulehčení pro ty co chtějí odehrát příběh. Pár lidí si dalo tu práci, aby v případě, že PJ zrovna nic nenapadne, měl co hrát, aby nemusel vymýšlet zápletku a reálie. Co s tím potom udělá je nepochybně jeho věc. Nadto platí, že špatný PJ dokáže zkazit i dobře napsané doupě a naopak. Na druhou stranu Tvá otázka "kolik by to jako stálo magů" mě docela rozesmála, takže vlastně dík :-D.

Chrochta - 01.01.2013
to kroll:
Musím s tebou dost zásadně nesouhlasit. Sice se mi na Tarii taky dost věcí nelíbí a určitě se shodneme na tom, že některá dobrodružství jsou hůř řešitelná (nebo jsme jen oba dost divní?), ale zrovna s uváděnými příklady nemám problémy. A dost mě překvapuje, že právě ty se svou orientací na příběh (a nikoli pravidla) ses tam zasekl.

Zaprvé, nejedná se o iluzi, ale psychickou magii, DrD pravidlově práci s příslušnou astrální sférou (v jakém systému hrají tvůrci netuším). Ne, neexistuje jediný důvod, proč by taktak dospělá CP nemohla mít silně jednoúčelový artefakt; Marek z Jihu je ostatně asi dost unikátní postava (vrozené nadání – osobně razím názor, že není zcela „lidského“ původu a podobá se tak spíš našemu Švandovi, synovi víly) a je pravděpodobné, že jeho loutna funguje tak jak funguje jen v jeho rukách. Z vesnice jde odejít a postavám se za to nejspíš nic nestane – prostě něco slíbily a nezvládly to, ale nechovaly se jako prasata. Posluchači si udělají názor, že je možná lepší je nenajímat, protože práci nezvládnou, ale to není důvod k jejich lynčování. Samozřejmě závisí na hře postav, jak se předvedou, a úvaze PJ, jak posluchači zareagují (lynč je čeká, jen pokud se budou chovat jako prasata, ne pokud pouze neuspějí). A nakonec, všechna uvedená dobrodružství někdo – jejich autoři – skutečně stvořili a nikoli převzali odněkud odjinud. A dá se předpokládat, že řada z nich byla předem odehrána a otestována. Zrovna s tímhle se pojí poměrně zajímavá historka, zveřejněná někde tady na webu.

Jinak Tarie nabízí jednotlivá, neprovázaná nebo jen volně provázaná, dobrodružství, nikoli nalinkovanou „jedinou správnou cestu“, kde bude popsáno všechno od chvíle, kdy ráno postavy vstanou do chvíle, kdy večer půjdou spát, bez skoro jakékoli svobody jednání. Dobu mezi dobrodružstvími si prostě musíš vytvořit sám – včetně situací, kdy dojde na projevování charakterů. Ostatně díky tomu dobrodružství mohou hrát hráči a páni jeskyně nejrůznějšího naturelu, od „vymlátím a vyrabuju“ po „ty nemáš rád Freuda?“.

Jinak možná jsem totální mimoň, ale kromě rozdílů daných tím, že od vydání Základního modulu po Pohraničí uteklo dost vody a vyvíjeli se jak tvůrci tak komunita, tam žádné nelogičnosti světa nevidím.

Elltar - 21.12.2012
to kroll:
To jsi asi hrál pouze dobrodružství ze Záhvozdí, že?
Uvědom si rok, kdy bylo Záhvozdí vydáno a jaká dobrodružství byla třeba vydávána v Dechu Draka nebo byla k sehnání na internetu a snad ti něco dojde.
A Já osobně třeba v Písni barda nevidím problém. Loutna nic nedělá, to všechno CP. A CP umí spoustu věcí, které postavy umět nebudou. Například.
Pokud chceš více volnosti v Tarii, sáhni po Pohraničí. Tam začne spousta věcí dávat smysl. A Tarie opravdu logická je.
A rozhodně nesouhlasím, že podle modulu umí odehrát hru kdokoliv. Hra podle modulu chce nejdříve dobrodružství přečíst, pochopit souvislosti a události. A pak teprve lze hrát a to ještě je výrazně doporučeno nečíst, ale vyprávět podle sebe.

starší příspěvky

Design and Coding: Instant Solutions