wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

Vein (a Kryštof) Charlie - 14.11.2009
Charlieho dvojpostava. Vein je hýřil a budižkničemu s elfí krví v žilách, který svůj magický talent využívá spíš k tomu, aby dělal dojem na okolí, než k čemukoliv rozumnému. Ještě že má s sebou sarkastického zbrojnoše Kryštofa, který ho tahá z lapálií a svými vojenskými schopnostmi vylepšuje pověst téhle dvojice u ostatních členů družiny.
Zpět na článek: Vein (a Kryštof)

Jmeno:
Email:
tři a dvě je celkem:

Charlie - 25.11.2009
Naprostý souhlas s Pecanem, sám bych to líp neřekl. Snad jenom dost pochybuju, že si Pecan z toho (mého) doupěte pamatuje nějaký příběh, ale rád si ho na nejbližším Celasconu vyzkouším. :-)))

Já sám jsem sice zatím hrával zásadně chlapy, ale to jen proto, že na ženskou si netroufám. Teprve teď po letech koketuju s myšlenkou, že by moje nová postava byla žena. A slibuju si od toho přesně to, co Pecan napsal - zkusit jiný styl hry, méně zaměřený na odhalování záhad, průzkum a akci a více zaměřený na emoce, vztahy s jinými postavami a případně sociální pletichy.

Pecan - 23.11.2009
Ahoj,
nejsem zrovna ten, koho se ptáš, ale to co zmiňuješ je zajímavé téma...

Pán jeskyně taky rhaje více postav nezávisle na pohlaví. A hráč přispívá k příběhu obdobně jako PJ - stejně tak může vystupovat za ženu a za muže. Samostatný problém pak je, zda si někdo nekompenzuje v tom že hraje druhé pohlaví své nerealizované představy. (Ale to by se pak nedaly hrát hry na hrdiny, které jsou více či méně založené na prožití něčeho, co by normálně nešlo...)

Takže ať si hraje každý co chce, když to pomůže zábavě při hře, vydělají na tom všichni.

(Sám jsem si zahrál naivní holku, kterou za dobrodružstvím z rodné vsi vytáhl bard a děvkař Gerhard. A dodnes si z doupěte pamatuju stejně tak dobře vztah mezi postavami, jako vlastní příběh....)

anezka - 23.11.2009
Ahoj,
děkuji za inspirativní počtení. Na Tarijské stránky chodím jen občas, ale pokaždé tam najdu něco zajímavého.

Ve (velmi volné) souvislosti se sekcí "Co na srdci"... bych se chtěla zeptat na tvůj názor na cross-gender v RPG (tedy situaci, kdy hráč jednoho pohlaví hraje postavu toho opačného). Víckrát mi bylo řečeno, že cross-gender je zlo a nemá se používat, neboť kazí hru. Z vlastní zkušenosti vím, že takové situace v RPG opravdu existují. Na druhou stranu se mi příčí, pokud bych to měla hráčům kategoricky zakazovat, nebo pokud by to někdo zakazoval mně. Jak se na to díváš? Zažil jsi hráče, kteří by dokázali vystihnout a přesvědčivě hrát mentalitu opačného pohlaví?

Design and Coding: Instant Solutions