wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

Taria: Svět příběhů, příběh světa Charlie - 18.09.2009
Přednáška z Gameconu 2009 o loupání cibule a reinterpretaci klišé, určená pro kuchaře-intelektuály.
Zpět na článek: Taria: Svět příběhů, příběh světa

Jmeno:
Email:
čtyři a sedm je celkem:

Eyron - 12.10.2009
Pablo: Je pravda, že Asterion má tendenci k větším detailům a "vysvětlování". Ale i proto na něm může fungovat zde krásně popsaný systém loupání cibule, i když jsou v něm daleko více rozpracované. Ale pokud vám kontext světa sedne, dá se i na Asterionu krásně hrát "špinavá fantasy". Já osobně mám Tarii moc rád, ale kvůli nedostatku času preferuji Asterionský svět, tolik rozvyprávěných příběhů, které se dají lehce měnit...
Já osobně jsem už několik dobrodrodužství z Tarie zasadil do Asterionu a podle mého neskromného názor to fungovalo velmi dobře. Jedno z nejlepších dobrodružství vůbec pak byla "Cidaris", kdy VP cestovali z Lendoru na Taru. Takto jsem implementoval i "Píseň Barda" a několik dalších.

Almad - 07.10.2009
Díky -- na GC jsem tě prošvih, tak aspoň takhle.

Nibowaka - 06.10.2009
Charlie: Prave cely ty roky to uz doma takhle zpracovany mam, ale do Vanoc se domu nedostanu, nevim, cim jsem si to zaslouzil, ale dostal jsem trimesicni stipendijni pobyt v Makedonii. Az dojedu, podivam se na to a poslu. Tak si uzivejte podzimu, sem jeste nedorazil, stejne jako spoustu dalsich veci.

Charlie - 06.10.2009
Hugi: Ano, mohl by to být takový manifest. Počítal jsem s tím, že na Gameconu se přijde třeba podívat ze zvědavosti na přednášku i někdo, kdo neví, co od Tarie čekat.

Elltar: Inspiraci Sapkowskim rozhodně neskrývám. Jeho vidění fantasy mě v devadesátých letech velmi ovlivnilo. I tím, že na rozdíl od Tolkiena, se hlásí k analogiím se současností ve svých dílech.

Pablo: Ve svém osobním hraní se lae chystám náboženství trochu víc "hrotit". Ovlivňují mě knížky o středověku, které čtu poslední dobou a myslím, že ta doba byla mnohem víc "jiná" a "tajemná" než si dokážeme představit (dalo by se říct, že mnohem víc fantasy). A jedním z důvodů je i to, v co všechno lidé opravdu upřímně věřili.

Nibowaka: NA Jacka se těším. Nechceš ho zpracovat pro naše stránky jako jednu z ukázkových tarijských postav?

Nibowaka - 27.09.2009
Souhlasim se vsemi body obzaloby :)
Podle Vaseho vzoru jsem pred nekolika lety sepsal charakteristiku take nekolika svych postav, jedna z nich byla carodej, mhm, neco za neco, jako bych tu Tvoji prednasku slysel uz pet let zpatky. Kolem Vanoc mozna poslu jako dukaz, ted je Jacek, ta postava, mimo dosah. Stejne tak Pohranici. Omlouvam se za chybejici komentare k nemu, popravde a bez muceni priznavam, ze jsem ho jeste necetl, ale penize jsem za nej dal :) A pokud mi vsechno vyjde, primlouvam se vyhledove za povanocni/novorocni posezeni v jedne z brnenskych krcem.

Pablo - 24.09.2009
Pěkný počteníčko,
rozhodně souhlasim, že Taria nechává daleko více volnosti v detailech než Asterion (ikdyž Astík zase moc neznám). Člověkovi stačí znát jen základní reálie a může si dělat pomalu co chce. Jako zarytému ateistovi mi sedí, že není v Tarii zbytečně hroceno náboženství. Jako Elltarovi se i mě líbí ona ´´špinavá fantasy´´ - nemůžu si pomoct ale nejradši to aplikuju na elfy... :). Nakonec vede k zamyšlení myšlenka že všichni lidé jsou v zásadě zlí, ale díky bohu, ať už jakémukoliv, někteří méňě než ostatní.

Elltar - 24.09.2009
Pěkné... :-D
Jako manofest určitě. A defakto pro nás čtenáře je to shrnutí pravidel Tarie.
Mě osobně se styl "špinavá fantasy" strašně líbí. Podobně je psaný i Zaklínač (alespoň pentalogie) a já osobně se nemůžu zbavit dojmu, že Tarie z něj taky čerpá. ;-)
Jinak metoda "sloupávání cibule" a "reinterpretace klišé" jsou opravdu potřeba. Mám Základní modul a beru ho spíš hodně orientačně. Když je něco napsáno však v modulech pozdějších, tak se přikláním k této verzi. Základní modul jde v tu chvíli stranou... ;-)

Hugi - 22.09.2009
dobry clanok, aj ked pre priaznivcov tarie to nie je nic nove...pekne vsak zhrnuje zakladne myslienky "tarijskeho" hrania. pokojne to mozme oznacit za manifest tarijskej skupiny:-)

Pecan - 19.09.2009
beru na vedomi

Design and Coding: Instant Solutions