wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

   Přehled článků      

Můj život s Pohraničím (1) Charlie - 09.04.2010
Modul Pohraničí vznikal téměř pět let. V tomto článku se dozvíte nejen informace ze zákulisí, ale budete si moci prohlédnout i původní verze map a obrázků a přečíst si texty, které se do modulu nedostaly. Vítejte zpátky pod temnou oblohou na tarijských hranicích.

Vein (a Kryštof) (3) Charlie - 14.11.2009
Charlieho dvojpostava. Vein je hýřil a budižkničemu s elfí krví v žilách, který svůj magický talent využívá spíš k tomu, aby dělal dojem na okolí, než k čemukoliv rozumnému. Ještě že má s sebou sarkastického zbrojnoše Kryštofa, který ho tahá z lapálií a svými vojenskými schopnostmi vylepšuje pověst téhle dvojice u ostatních členů družiny.

Taria: Svět příběhů, příběh světa (9) Charlie - 18.09.2009
Přednáška z Gameconu 2009 o loupání cibule a reinterpretaci klišé, určená pro kuchaře-intelektuály.

Ukázka - Gurdannach (dobrodružství) (0) Charlie - 24.02.2009
O čem to ukázkové dobrodružství z modulu Pohraničí je? A stojí vůbec za stažení? Tenhle krátký článek vám napoví. A navíc se můžete v komentářích k němu sami vyjádřit, jak se vám ukázka po přečtení líbila.

Ukázka - Náboženství a magie (8) Charlie - 24.02.2009
Z modulu Pohraničí jsme pro vás jako první ukázku vybrali kapitolu pojednávající o víře v bohy, o čarodějné moci a o pověrách a strašidlech. Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte se podívat do tohoto článku. Svůj názor na ukázku můžete vyjádřit v diskuzi.

Ukázka - Teorie a praxe RPG (2) Charlie - 17.05.2006
Původně mělo být toto pojednání výhradně jen součástí modulu Pohraničí. Abychom četnářům ukrátili čekání, umístili jsme je nakonec na stránky již před jeho vydáním. Je to spíš taková kuchařka než skutečná teoretická stať, ale snad vám podle našich receptů bude chutnat.

Zajímavosti o S. Tarii (10) Charlie - 29.03.2004
Vznik modulu, komentáře k jednotlivým dobrodružstvím, perličky ze zákulisí and many more. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tvorbě modulu Severní Taria, ale báli jste se zeptat (možná by bylo lepší se neptat).

Hraní ve Středozemi (13) Nanuk - 16.03.2004
V tomto článku chci shrnout své postřehy a zkušenosti z hraní na hrdiny v prostředí Středozmě, stvořené "velkým profesorem" J.R.R. Tolkienem. Nekladu si za cíl problematiku komplexně zmapovat, jde jen o podle mne nejpodstatnější aspekty hraní ve Středozemi a největší rozdíly oproti zažitým zvyklostem.

Jak vyhrát Spár (0) Charlie - 11.09.2003
Aneb jak Charlie napsal článek do Dechu draka a co z toho všechno vzešlo. Na článek navazuje Diskuze o Spáru v levém menu.

Čtverečkové období (19) Charlie - 23.06.2003
Moje první slovo ještě v kolíbce bylo "roleplaying". V sedmi letech jsem přečetl pravidla DrD, slavnostně spálil stránku pojednávající o přesvědčení postav a poplival vzorové dobrodružství. V desíti jsem udělal první tažení na povrchu a ve dvanácti jsem hráče dojímal k slzám už jenom úvodními slovy příběhu. Nevěříte? To je dobře. Protože tak to vůbec nebylo.

starší články

Design and Coding: Instant Solutions