wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Vein (a Kryštof)     

Obsah  

  Cizíma očima
Ó Are, Velký lovče, díky. Vyslyšel jsi mě, svého malého věrného služebníka, lapku Bernarda. Já věděl, že tě vydří žaludek a srdce potěší. Byl jsi zřejmě s obětinou spokojen, ačkoliv nebyla řádně připravená, když mi posíláš do cesty takovýhle dáreček.

Elf na koni. Nejspíš bohatý. Oblečený ve sněhobílé haleně, samý korálek, samé prošívání. A jede si docela klidně, jako by byl uprostřed Velkého severního hvozdu. Přitom nejbližší lesní pevnost je pět dnů daleko. Kdepak, chlapečku, tady to není vaše. Tady to všechno patří Bernardovi.

Tak ukaž, copak nám vezeš? Kůň vcelku ujde, postroj a sedlo vypadají dokonce moc hezky. Jsou pošité spoustou nějakých cingrlátek. Nejspíš jenom samé bezcenné elfí tretky, ale třeba nějaké slečince by se to mohlo líbit. Vaky vypadají naditě, nejspíš jídlem. To zas nějakou tu unci přibereš, Bernarde. Zbraně, koukám, nikde žádné. To se mi na vás elfech líbí, ta vaše mírumilovnost. A hele! Co to támhle vyčuhuje zpod houní? Není to truhlička?

Shallay mi odpusť, tak to bude mord. Jestli vezeš zlaťáčky nebo cennosti, tak žádné vyjednávání. S tím má starý Bernard moc špatné zkušenosti. Kdepak, nechci zas skončit odhozený koněm z cesty někde v příkopu. Hezky šíp do krku … nebo kam se trefím … a pak kydli, kydli tesáčkem přes hubený elfský krček. Shallay jistě ráda na chviličku přivře oči. Dyť je to přinejmenším napůl elf, takže sotva z půlky lidská bytost. Měli ho zabít už v kolíbce, chudáčka.

Tak a jdeme na to – počkat! Zastavuje … ohlíží se … k ďasu, slyším koně a … co je to za chlapa?! Nějaký veterán z války s druidy. U pasu se mu houpe meč se zrezivělou hlavicí a zarostlý je třídenním strništěm. A ten zamračený kukuč! Tak to je konec. Tenhle rabiját ho oškube a já utřu nos. Tak na tohle se starý Bernard nemusí koukat. Jdu!

Velký lovče, jestli sis chtěl se mnou dneska zašpásovat, tak to sis vybral moc špatný den. Bernard dnes vůbec nemá náladu na žerty. Trmácím se lesem sem a tam, od včerejška jsem neměl nic pořádného v hubě, kromě staré chcíplé vydry, která měla maso nechutně nahnilé a její vnitřnosti, ty se už vůbec nedaly žrát, a … a jejda.
 << Života běhCo na srdci ... >> 

Design and Coding: Instant Solutions