wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Ukázka - Teorie a praxe RPG     

Obsah  

  Hlavní část
Vždycky jsem měl pocit, že škody, které napáchalo dobrodružství Bílý hrad už nikdy nikdo nespraví. Samozřejmě se ukázalo, že jsem hysterka, protože dávno už se v českých luzích a hájích jen tupě nechřestí kostkami a nehraje na neporazitelné hrdiny. Dokonce i spousta zajímavých úvah a článků se vyrojila. Přesto mám pocit, že v mnoha z nich zůstává teorie jen krásnou teorií, které chybí příchuť praxe.

Když mě tedy oslovili tehdejší tvůrci "DrD plus" s žádostí, abych napsal kapitolu pojednávající o tvorbě dobrodružství, pustil jsem se do práce. Pak jsem ale zjistil, že jednak je to cesta nekonečných kompromisů s představami mnoha dalších lidí, často vnímajících pojem RPG úplně jinak než já, jednak že tým "Plusek" (to platilo tehdy, za Amartha) spíše nefunguje než funguje. Proto jsem se s ním nakonec spořádaně rozloučil a v ruce mi zůstal fragment jménem "Tvorba dobrodružství". A protože nedokončenou práci nemám rád, rozhodl jsem se ho s Nanukovou pomocí opatřit dalšími čtyřmi kapitolami a vytvořit ucelenou teorii RPG. Více než o akademické mudrování mi ale šlo o konkrétní příklady, nápady, tipy a ukázky. Chtěl jsem, aby text měl tu správnou příchuť živé hry, aby zval k prožívání dobrodružství, aby inspiroval Vypravěče k tvorbě nápaditých zápletek a hráče provokoval k tvorbě neobvyklých postav.

Posuďte sami, jestli se to povedlo. A určitě nám nezapomeňte napsat, jak se vám text líbil, co vám na něm vadilo, chybelo a pod. Od toho je tu možnost komentáře k tomuto článku i naše diskuzní fórum. (otevřít .pdf).
Komentáře(2)

Design and Coding: Instant Solutions