wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Jak vyhrát Spár     

Obsah  

  Úvod
Tento článek je míněn jako podklad pro diskuzi nazvanou Diskuze o Spáru, která by měla dát odpověď na to, jaký je vlastně cíl a smysl soutěže "O Spár zlatého draka". Diskuze bude probíhat na stránkách Tarie od začátku listopadu. Nutno říct, že celé to začalo mým článekm zveřejněným v Dechu draka, kde jsem popisoval své zkušenosti s děláním porotce v soutěži "O Spár zlatého draka". Proto na následujících řádcích najdete text onoho článku a pak se podíváme, co se dělo dál.

Letos poprvé jsem byl členem poroty v soutěži O spár Zlatého draka. Předpokládám, že Bouchi mě oslovil hlavně proto, že jsem (samozřejmě s pomocí dalších lidí) dával dohromady moduly Záhvozdí a Severní Taria, které se skládají převážně z dobrodružství, a to z dobrodružství hráči veskrze velmi kladně přijímaných. V případě Spáru jde o soutěž, které jsem se nikdy sám neúčastnil. Dokonce ani v letech mladické nerozvážnosti. Totéž bohužel nemohu tvrdit o Železné rukavici lorda Trollslayera, do které jsem v polovině devadesátých let poslal povídku Margaryta. Dnes se ke svému rannému dílku – které začínalo větou: „Při bozích, Krugu, přece si nemůžeš pověsit na krk skřetí přirození,“ – raději nehlásím. V Trollslayerovi bych si tedy na post porotce rozhodně netroufal, ještě by mi někdo moji dávnou účast mohl připomenout. V případě Spáru naštěstí podobné nebezpečí nehrozilo a mohl jsem tak k hodnocení přistoupit s chladnou hlavou.

Ačkoliv jsem nikdy předtím žebříček cizích doupat nesestavoval, mám tu drzost v tomto článku prezentovat své názory na to, jak by se to mělo správně dělat. Moje troufalost jde dokonce ještě dál. Navzdory své dosavadní neúčasti si dovoluji dávat tipy, jak by se tato soutěž dala příští rok vyhrát. Ale myslím, že těch pár odstavců stojí za to přečíst. Když pro nic jiného, tak pro případ, že bych byl příští rok opět v porotě.
Způsob hodnocení >> 

Design and Coding: Instant Solutions