wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Ukázka - město Drogad     

Obsah  

  Hlavní část
Popis města Drogadu má být pokusem předvést čtenářům, jak stvořit fantasy město tak, aby bylo živé, uvěřitelné a snadno zapamatovatelné. Každý z modulů k Tarii bude obsahovat popis jednoho města, přičemž Drogad by měl budoucím tvůrcům sloužit jako standard, jako nastavená laťka.

Text bylo třeba pro účely elektronické publikace trochu upravit, ale jeho obsah odpovídá tištěné verzi. Nejdřív je stručně popsána historie (posledních 100 let). Pak následují zajímavá místa v okolí města a uvnitř jeho hradeb doplněná mapkami. Obyvatelstvo je rozděleno do tří skupin a z každé z nich je uvedeno několik zajímavých postav. Popis končí zajímavostmi, které dělají Drogad jedinečným. Z celého textu se dají načerpat nápady k desítkám drobných zápletek. Pokud nevěříte, vyčkejte na Bonus jménem "Drogadské střípky", který se časem objeví na těchto stránkách a bude obsahovat minimálně tři dobrodružství odehrávající se v Drogadu a inspirovaná přímo popisem města, který vám tu dáváme k dispozici. Do té doby se nechte unášet proudem své vlastní fantazie a tvořte...

Pokud vás informace zaujaly, otevřete si ukázku nebo si ji stáhněte pravým tlačítkem. (otevřít .pdf).

Máte-li zájem si popis Drogadu doplnit o kompletní historii od samého založení města v roce 131 CL, otevřete si článek Historie Drogadu.
Komentáře(3)

Design and Coding: Instant Solutions