wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Ukázka - Náboženství a magie     

Obsah  

  Hlavní část
Kapitola o náboženství, magii, pověrách a strašidlech charakterizuje svým stylem velmi dobře modul Pohraničí.

V části pojednávající o víře a církvích se konečně zaplňuje dosavadní mezera v popisu tarijského knížectví. Poprvé se dozvídáme, z jakých kořenů víra v místní bohy vyrostla a jaká legenda vlastně všechny ty bohy, bůžky a démony navzájem spojuje. Krátké povídání o třech zajímavých svátcích nám pak ukáže, jak náboženství prostupuje život obyčejných lidí a jak toho lze využít pro atmosféru dobrodružství.

Vyprávění o magii a o dani, kterou za ni musí každý zaplatit, je smutné a temné jako samotných kraj při hranicích. Tento text vám možná pomůže vytvořit nezapomenutelnou postavu kouzelníka pokřiveného silou svého talentu nebo čarodějky pronásledované vidinou děsivé smrti, která na ni někde číhá.

Malebné tarijské pověry jsou přesně oním kořením, které může dodat příchuť běžným situacím v dobrodružství. Člověka místních poměrů neznalý se může trochu vyděsit, když mu hospodář při pozvání do odmu plivně přes rameno nebo když mu horský průvodce doporučí, aby se na noc sám přivázal ke stromu či k balvanu. A to ještě nepřišla řeč na strašidla!

Vybranou kapitolu uzavírají dvě krátké zápletky nazvané Zbytek pro Moranu a Anděl mrchožrout. Takovéto inspirativní náměty pro dobrodružství jsou umístěny za každou kapitolou reálií v Pohraničí.

Zde si můžete přečíst kapitolu "Náboženství a magie", případně si ji uložit pomocí pravého tlačítka myši (otevřít .pdf). V komentářích k tomuto článku nám můžete napsat, jak se vám ukázka líbila.
Komentáře(8)

Design and Coding: Instant Solutions